Pościel wełniana RUNO ciepło, higiena, zdrowie

W XXI wieku tempo życia jest ogromne…każdego dnia napotykamy problemy…stres i przemęczenie – to codzienność każdego człowieka. Zbyt często sięgamy po środki farmakologiczne dla złudnego zapewnienia kondycji naszego organizmu. Zapominamy, że to zdrowy, jakościowy sen służy regeneracji organizmu.
Każdy człowiek może bez większego problemu zapewnić sobie warunki dla zdrowego snu. Aby sen w pełni zregenerował siły fizyczne i psychiczne powinniśmy spełnić kilka warunków ...

czytaj całość »
Pościel wełniana zapewnia higienę ciała podczas snu

Każdy człowiek podczas snu wypaca około 0,5 – 1 litra potu. Pościel z włókien sztucznych – nie przepuszcza powietrza i również – wilgoci. Tak więc…pot pozostaje na ciele i w bieliźnie.. To sytuacja szczególnie niekorzystna a przede wszystkim – niezdrowa i niehigieniczna.

czytaj całość »
Pościel wełniana – ciepło, higiena, zdrowie

W XXI wieku tempo życia jest ogromne… każdego dnia napotykamy problemy… stres i przemęczenie – to codzienność każdego człowieka. Zbyt często sięgamy po środki farmakologiczne dla złudnego zapewnienia kondycji naszego organizmu.

czytaj całość »
Pościel Wełniana Merino Australia – Nowa Zelandia

Wełna pochodzi z owiec hodowanych w Australii i Nowej Zelandii. Jest to wełna sprężysta – miękka i bardzo cienka od 18 do 23 mikron. Wyroby z tych wełen mają bardzo dobre parametry użytkowe są niezwykle trwałe i przyjemne w dotyku, nie podrażniają skóry.

Najwyższej jakości wełny nie drażnią skóry i nie wywołują alergii – choroby naszej cywilizacji.

czytaj całość »
Pościel Wełniana SuperWash (dobre pranie)

Wyroby typu Superwash powstały na bazie wełen merynosów australijskich z dodatkami kaszmiru. Zastosowane surowce uszlachetniono nowoczesną technologią biologiczną „ECO”, która powoduje, że wełna ta po zetknięciu z wilgocią (wodą) nie skręca się ponownie.

czytaj całość »
Pościel Wełniana Camel

Szlachetne włókna puchowe pozyskiwane ze starannie wyselekcjonowanej wełny wielbłądziej, są wyjątkowo delikatne, z lekkim połyskiem (nie podrażniają skóry).

Należą do najbardziej ciepłochronnych wełen, dlatego wyroby z wełny wielbłądziej są bardzo przytulne i ciepłe. Szczególnie polecane dla osób lubiących luksus przyjemnego ciepła.

czytaj całość »
Pościel Wełniana Merynos Europejski

Merynosy, owce merynosowe – rasa owiec bardzo cenionych ze względu na runo. Wywodzi się ona z Azji. W XII owce te dotarły na Półwysep Iberyjski.

Stamtąd dopiero w XVIII e. zostały sprowadzone do innych krajów Europy. Umaszczone biało, wełna silnie karbikowana, cienka.

czytaj całość »
Wełna wielbłądzia CAMEL

Miękkość włókien wełny wielbłądziej zależy od ich grubości. Cienka wełna merynosowa jest mięka natomiast gruba wełna może podrażniać skórę.

czytaj całość »
Wełna owcza

Pozyskiwanie wełny – pierwszą wełnę z jagniąt otrzymuje się po upływie około sześciu miesięcy, natomiast dorosłe osobniki strzyże się regularnie raz do roku.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl